Pointer Excel II
Pointer Excel 2 yhdistää pisteenetsijän ja sähköakulaitteen yhteen kätevään laitteeseen. Pisteenetsijä tunnistaa akupisteet ja ilmoittaa niistä voimistuvalla äänimerkillä, LED-valolla ja digitaalisella näytöllä. Kun oikea piste on löydetty, sähköstimulaatio voidaan aktivoida helposti laitteen päällä olevalla napilla.
Säädettävä hoito
Pointer Excel 2 tarjoaa portaaton pulssin ja voimakkuuden säädön, ja taajuutta voidaan mukauttaa 1–16 Hz välillä. Tämä mahdollistaa yksilöllisen ja tehokkaan hoidon eri tarpeisiin. Laite sisältää kaksi pulssimuotoa: vaimentavan ja aktivoivan, jotka tarjoavat monipuolisia hoitomahdollisuuksia.
Soveltuu myös korvapisteiden stimulointiin
Mukana toimitetaan erillinen korvapiste-elektrodi ja erikoiskärki, joiden avulla laite soveltuu erityisesti korvan akupisteiden tarkkaan käsittelyyn. Maadoitusnapa mahdollistaa turvallisen ja tehokkaan käytön myös toisen henkilön hoidossa.
Ammattitasoinen laite pitkään käyttöön
Pointer Excel 2 on suunniteltu ammattilaisille ja vaativille käyttäjille, ja se on yksi maailman suosituimmista sähköakulaitteista. Helppokäyttöinen ja kestävä malli on ollut markkinoilla pitkään ja se on todettu erittäin luotettavaksi jopa kovassa ammattikäytössä.
- Sähköakulaite
- Ulostuloteho: 0-22 mA. Portaaton säätö.
- Sähköstimulaatio napilla (pidettävä pohjassa)
- Taajuus: 1-16 Hz. Portaaton säätö
- Pisteenilmaisija
- Pisteenilmaisin antaa ääni- ja valosignaalin
- Etsijän herkkyys säädettävissä portaattomasti
- Koko : 170 x 33 x 23 mm
- Laitteen paino 60g - Laatikon kanssa 230g
- Näyttö – LCD, 0.35”x1.0”
- Säilytyskotelo
- Toimii 9 V:n paristolla (ei mukana)
9 V:n paristo ei kuulu toimitukseen.
Emme tarjoa koulutusta laitteiden käytölle.